Wełna

Wełna charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami izolacji cieplnej oraz akustycznej. DEKWISNIEWSKI oferuje wełnę kamienną PAROC oraz wełnę mineralną skalną ISOVER. PAROC oraz ISOVER to gwarancja najlepszych parametrów. Poniżej krótka charakterystyka wybranych produktów.

Paroc – wełna kamienna

PAROC Cortex One

PAROC Cortex OnePłyta wiatroszczelna PAROC Cortex One jest niepalną izolacją z wełny kamiennej, pokrytą zintegrowaną, niepalną powłoką wiatroizolacyjną, przeznaczoną do istniejących i nowych budynków wysokich z dobrze wentylowanymi fasadami zewnętrznymi. Płyta wiatroszczelna pełni również rolę izolacji cieplnej. Jest ona pokryta powłoką paro przepuszczalną i wodoodporną, stanowiącą doskonałą ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dobra przepuszczalność pary wodnej przez powłokę pozwala na szybkie i bezpieczne odparowanie wilgoci z wnętrza konstrukcji fasadowej. Połączenia płyt izolacyjnych powinny być dodatkowo uszczelnione specjalną taśmą samoprzylepną aby uniemożliwić przepływ powietrza między płytami.

Źrodło: paroc.pl

PAROC ROB 60

Wełna kamienna PAROCArkusz (deska dachowa) PAROC ROB 60 to niepalna izolacja z wełny kamiennej stosowana jako izolacyjna warstwa wierzchnia istniejących i nowych dachów płaskich. Płyta izolacjna została tak opracowana aby zapewnienić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla większości typów płaskich pokryć dachowych, jak również izolację warstwy nośnej w miejscach remontów. Naprężenie płyty przy ściskaniu wynosi 60 kPa, co oznacza, że płyta może wytrzymać 6000 kg/m2 ciężaru podczas montażu i użytkowania.

Źrodło: paroc.pl

 

PAROC Linio 10

Wełna kamienna PAROCPłyta PAROC Linio 10 jest niepalną izolacją na bazie wełny kamiennej, zastosowaną jako warstwa ociepleniowa ścian z cienko warstwowymi tynkami fasadowymi w istniejących bądź nowych budynkach. Płyta fasadowa posiada doskonałą izolacyjość cieplną oraz wytrzymałość mechaniczną. Nie gromadzi wilgoci i nie reaguje na zmiany temperatury. Stosując płytę fasadową można w łatwy sposób stworzyć gładką powierzchnię bazową do zaprawy tynkarskiej w przypadku nierównych powierzchni ściany nośnej. Jednocześnie, poprawia ona izolacyjność akustyczną i zwiększa bezpieczeństwo przeciwpożarowe ściany zewnętrznej. Płyty należy przyklejać na ścianie stroną z czerwonymi znaczkami i mocować do ściany zewnętrznej łącznikami mechanicznymi.

Źrodło: paroc.pl

 

PAROC UNS 34

Wełna kamienna Paroc UNS 34Ogólnobudowlana płyta izolacyjna PAROC UNS 34 wykonana jest z niepalnej wełny kamiennej i stosowana do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej na ścianach, strychach, podłogach, dachach, we wszystkich rodzajach budynków. Elastyczna płyta PAROC UNS 34 posiada bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, więc może być używana w aplikacjach, gdzie grubość zabudowy jest krytyczna (np. budynki pasywne). Płyta jest łatwa w obsłudze, cięciu i montażu w różnych rodzajach zastosowań. Izolacja nie osiada, nie kurczy się i nie traci swoich właściwości izolacyjnych w trakcie okresu użytkowania. Większa gęstość płyty sprawia, że nie jest ona podatna na konwekcję, więc właściwości cieplne produktu są zachowane nawet w przypadku bardzo ostrych zim.

Źrodło: paroc.pl

 

PAROC Linio 15

Wełna PAROC Linio 15Płyta PAROC Linio 15 jest niepalną izolacją z wełny kamiennej, stosowaną w cienkowarstwowych fasadach otynkowanych wokół otworów okiennych lub drzwiowych oraz w istniejących bądź nowobudowanych fasadach budynków. Płyta PAROC Linio 15 posiada doskonałą izolacyjność cieplną oraz jest odporna na działanie alkaliów. Nie gromadzi wilgoci i nie reaguje na zmiany temperatury. Zastosowanie produktu zapewnia uzyskanie gładkiej i szczelnej otynkowanej powierzchni fasady oraz miejsc wokół okien i drzwi.

Źrodło: paroc.pl

 

PAROC ROS 50

Wełna PAROC ROS 50Płyta dachowa PAROC ROS 50 to niepalna izolacja z wełny kamiennej do stosowania jako nośna izolacja termiczna istniejących i nowych dachów płaskich. Dachowa płyta izolacyjna została tak opracowana aby zapewnić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla większości typów płaskich pokryć dachowych, jak również izolację warstwy nośnej w miejscach remontów. Płyta PAROC ROS 50 stosowana jest w konstrukcjach betonowych i stalowych falistych jako izolacja jednowarstwowa. Grubość warstwy izolacji powinna być mniejsza niż 150 mm. Naprężenie płyty przy ściskaniu wynosi 50 kPa, co oznacza, że płyta może wytrzymać 5000 kg/m2 ciężaru podczas montażu i użytkowania.

Źrodło: paroc.pl

 

PAROC ROS 30

Wełna PAROC ROS 30Płyta dachowa PAROC ROS 30g to niepalna izolacja z wełny kamiennej zastosowana jako nośna izolacja termiczna istniejących i nowych dachów płaskich z wentylowaną izolacją. Dachowa płyta izolacyjna została opracowana tak aby zapewnić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla sztywnych, górnych warstw izolacji, jak również izolacji warstwy nośnej w miejscach remontów. Odpowiednia płyta dachowa jest dobierana w oparciu o właściwości mechaniczne produktu oraz przewodnictwo cieplne. Naprężenie PAROC ROS 30g przy ściskaniu wynosi 30 kPa, co oznacza, że płyta może wytrzymać 3000 kg/m2 ciężaru podczas montażu i użytkowania. Oznacza to, że nadaje się do ciężarów normalnych. Rowki wentylacyjne na powierzchni płyty są zainstalowane w górę w czasie instalacji. Rowki umożliwiają trwałe suszenie całej konstrukcji dachu.

Źrodło: paroc.pl

PAROC Cortex

Wełna PAROCPłyta wiatroszczelna PAROC Cortex jest niepalną izolacją z wełny kamiennej, pokrytą zintegrowaną, niepalną powłoką wiatroizolacyjną, przeznaczoną do istniejących i nowych budynków wysokich z dobrze wentylowanymi fasadami zewnętrznymi. Płyta wiatroszczelna jest stosowana w zewnętrznej warstwie izolacyjnej, w systemie izolacji dwuwarstwowej, i współpracuje z główną warstwą izolacyjną Stosując izolacyjny system dwuwarstwowy tworzymy ciągłą i szczelną warstwę izolacji cieplnej, bez ryzyka występowania mostków cieplnych co wpływa na podwyższenie izolacyjności cieplnej ściany. Płyta jest pokryta powłoką paro przepuszczalną i wodoodporną, stanowiącą doskonałą ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dobra przepuszczalność pary wodnej przez powłokę pozwala na szybkie i bezpieczne odparowanie wilgoci z wnętrza konstrukcji fasadowej. Połączenia płyt izolacyjnych powinny być dodatkowo uszczelnione specjalną taśmą samoprzylepną aby uniemożliwić przepływ powietrza między płytami.

Źrodło: paroc.pl

 

PAROC CGL 20cy

Wełna kamienna PAROCLamelowa płyta sufitowa PAROC CGL 20cy to niepalna izolacja z wełny kamiennej do istniejących i nowych sufitów piwnicznych i garażowych. Przy użyciu lameli sufitowych można w łatwy sposób zaizolować sufity, stworzyć dobrą absorpcję dźwięku i zwiększyć bezpieczeństwo pożarowe między piętrami. Izolacja z przyklejonych lameli ze ściętymi krawędziami tworzy warstwę podkładową dla końcowych zapraw sufitowych. Na widoczną warstwę zagruntowanych lameli nakłada się farbę nawierzchniową metodą natryskową.

Źrodło: paroc.pl

 

PAROC WAS 25t

Wełna PAROC UNS 37zOgólnobudowlane płyty PAROC UNS 37z z niepalnej wełny kammienej są przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i ogniowej ścian, poddaszy i podłóg, iwe wszystkich rodzajach budynków. Miękka i elastyczna płyta PAROC UNS 37z ma niską przewodność cieplną. Płyta jest łatwa w montażu, cięciu i instalacji w różnego rodzaju aplikacjach. Płyty izolacyjne nie osiadają, nie pękają i nie tracą swoich włąściwości izolacyjnych podczas okresu ich eksploatacji. Optymalna gęstość płyt nie pozwala na konwekcję powietrza w ich wnętrzu, tak więc oporność cieplna produktu jest niezmienna nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych (mroźne zimy). Płyty w paczkach są wysoce skompresowane i nie zajmują dużo miejsca w środkach transportu i magazynach.

Źrodło: paroc.pl

PAROC GRS 20

Wełna PAROC GRS 20Płyta gruntowa PAROC GRS 20 to niepalna izolacja na bazie wełny kamiennej istniejących i nowych ścian piwnic i podłóg na gruncie. Wodoodporne płyty gruntowe mogą być stosowane jako izolacja cieplna i izolacja zabezpieczająca przed podsiąkaniem wody zarówno w zewnętrznej warstwie fundamentu jak i pod fundamentem. Naprężenie płyty przy ściskaniu wynosi 20 kPa, co oznacza, że płyta może wytrzymać 2000kg/m2 ciężaru. Aby izolacja była efektywna jedna strona płyty powinna stykać się z ciepłą konstrukcją np. podłogi a druga z podłożem gruntowym.

Źrodło: paroc.pl

PAROC BLT 9 – wełna granulowana

Wełna granulowana PAROCLuźna wełna granulowana PAROC BLT 9 jest niepalną izolacją na bazie wełny kamiennej do poddaszy, ścian i dachowych konstrukcji szkieletowych. Stosując granulat można izolować puste przestrzenie między legarami oraz konstrukcjami dachowymi, tworząc jednolitą warstwę izolacyjną. Izolacja z wełny granulowanej jest sucha, nie osiada i nie kurczy się. Instalacja odbywa się przez autoryzowanych przez Paroc wykonawców wdmuchujących lużną wełnę granulowaną. Współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,038 W/mK. Produkt niepalny klasa reakcji na ogień A1

Źródło: informatorbudownictwa.pl

 

Do pobrania: Paroc wełna granulowana ulotka

 

Isover – wełna mineralna szklana i kamienna

ISOVER posiada pełnozakresową ofertę ocieplenia budynków. Osobną ofertę stanowią produckty ocieplające elewację, osobną dla ścian działowych. Osobna oferta dotyczy dachów skośnych, inne produkty należy zastosować dla dachów płaskich. Wełnę na poddasze należy dobrać zupełnie inną niż tę, którą zastosujemy do ocieplenia stropu.

DEKWISNIEWSKI posiada pełne kwalifikacje do tego, aby omówić z Państwem i wybrać dla Państwa optymalnie wełnę dla Państwa budynku.

Poniżej kilka wybranych produktów ISOVER. Aby zapoznać się z pełną ofertą ISOVER prosimy o kontakt.

Wełna szklana w postaci zrolowanej maty do izolacji termicznej

wełna szklana unimata ISOVER

Zastosowanie:
Izolacja cieplna i akustyczna:

  • dachów skośnych pomiędzy krokwiami
  • poddaszy użytkowych i nieużytkowych
  • stropodachów dwudzielnych
  • podłóg i stropów pomiędzy legarami
  • drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych

Źródło: ISOVER.pl

Karta produktu: uni-mata_dom

System  termorenowacji poddaszy od zewnątrz

Wełna ISOVER renoverZastosowanie:

  • czysty remont poddasza, bez ingerencji w część mieszkalną
  • znakomite walory termiczne
  • łatwy montaż

Źródło: ISOVER.pl

 

Płyty z wełny mineralnej skalnej jednostronnie pokryte czarnym welonem szklanym

Wełna ISOVERZastosowanie:

Izolacja termiczna i akustyczna ścian docieplanych metodą suchą pod okładziny elewacyjne z kamienia, szkła, blachy, itp.

Karta produktu: polterm_max_plus_karta

Źródło: ISOVER.pl

 

Płyta z wełny mineralnej szklanej

Wełna ISOVER aku płytaZastosowanie:
Izolacja akustyczna: lekkich ścian działowych sufitów oraz podwieszanych okładzin i obudów ściennych
Izolacja termiczna: ścian murowanych warstwowych, ścian osłon o konstrukcji szkieletowej, ścian osłonowych hal jako wypełnienie profilowanych blach i kaset, podłóg na legarach.
Aku-Płyta dostępna jest w płytach o grubości 50, 75, 100 mm i szerokości 600 mm, co odpowiada standardowemu rozstawowi oraz wysokości profili systemów suchej zabudowy. Dodatkowo, Aku-Płyta występuje w grubości 120 i 150 mm, co pozwala na jej uniwersalne zastosowanie np. w podłogach na legarach, halach itp.

Karta produktu: aku-plyta

Źródło: ISOVER.pl

Płyty z wełny mineralnej z włókien skalnych o podwyższonej odporności na wysoką temperaturę

Wełna ISOVER temperaturaZastosowanie:

Płyty ISOVER TT 700 przeznaczone są do wykonywania izolacji termicznej i akustycznej urządzeń przemysłowych w szczególności wysokotemperaturowych (kotłów, kanałów spalinowych oraz elektrofiltrów, cyklonów, turbin, wentylatorów itp.). Płyty stosowane są również jako izolacja OEM.
Karta produktu: isover_tt700_karta
Źródło: ISOVER.pl

 

Aby zasięgnąć informacji o pełnej ofercie zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.