Systemy rynnowe

GALECO_system_rynnowy

Systemy rynnowe

Każdy budynek, nawet garaż, czy budynek gospodarczy – musi mieć system rynnowy – czyli zespół elementów, takich jak rynna, kolanko, rura spustowa, mufy, obejmy, itp, które spowodują, że woda opadowa z dachu znajdzie się poza obrysem budynku. Systemy rynnowe, to rzecz oczywista tak bardzo, że wydaje się banalna. Przy najprostszych konstrukcjach czasem popełnia się najwięcej błędów.

Zły wybór, nieprawidłowy montaż, nietrwałość elementów, czy ostatecznie  – nieprawidłowe zaprojektowanie systemu rynnowego – może doprowadzić do zniszczenia podbitki dachowej, elewacji a nawet spowodować rozwój wilgoci i pleśni w dolnych partiach budynku.

Systemy rynnowe poza funkcją odprowadzania wody pełni także fukcję estetyczną. Na grafice widocznej z lewej strony widzą Państwo bezokapowy system rynnowy firmy GALECO. Jest to system, którego rury spustowe ukryte są pod ociepleniem, czy elewacją, a rynny osadzone są na szczytach ścian tak, aby nie były widoczne. Całość prezentuje się nad wyraz estetycznie i nowocześnie – zapraszam do pobrania materiałów znajdujących się w dalszej części strony.

Woda, to największy skarb dla naszego życia, może warto odzyskać wodę deszczową i podlewać nią ogród? Bądź EKO i zapytaj naszego konsultanta o możliwości systemów rynnowych oferowanych przez DEKWISNIEWSKI.

Firma DEKWISNIEWSKI posiada w ofercie systemy rynnowe takich wiodących producentów jak: MARLEY, GALECO, BRYZA, ELEMENT.

Ponadto dobrą praktyką jest stosowanie systemu rynnowego producenta, który dostarcza nam pokrycia dachowego. W nasze j ofercie są systemy rynnowe takich producentów, jak m.in.: BUDMAT, BLACHODACH, RUUKKI, PLANNJA, BRAAS i wiele innych.

Jaki system rynnowy wybrać dla mojego budynku?

Najlepszy! Wydawałoby się, że wybór systemu rynnowego polega na ustaleniu, który z dostępnych systemów ma najniższą cenę. Nic bardziej mylnego.

Systemy PVC są stosunkowo niedrogie, ale zdarza się, że pod wpływem promieni UV tracą właściwości estetyczne oraz obniża się ich wytrzymałość mechaniczna.

Po kilkunastu latach może zaisntanieć potrzeba wymiany np. połowy instalacji. Systemy stalowe są trudniejsze w montażu, ale ich trwałość oraz estetyka pozostają na najwyższym poziomie przez wiele lat.

Główną cechą doboru systemu rynnowego jest kolor. Najczęściej dopasowujemy kolor systemu rynnowego do koloru elewacji, koloru dachu, oraz do koloru stolarki okiennej.

Kolejną cechą, która jest brana pod uwagę, to cechy technicze – technologia wykonania (stal, PVC, inne), rozmiary rur, czy np.: możliwości odzyskiwania wody deszczowej.

Po rozpoznaniu Państwa potrzeb, konsultant DEKWISNIEWSKI dobierze dla Państwa odpowiedni system rynnowy, który z pewnością spełni Państwa oczekiwania.

Poniżej znajdują się katalogi oraz ulotki producentów, z którymi współpracujemy. Materiały te pomogą państwu wstępnie zapoznać się z ofertą.

W celu zapoznania się z pełną ofertą prosimy o kontakt.

Materiały do pobrania

GALECO_broszura_zbiorcza

GALECO_bezokapowy_katalog_druk

GALECO_katalog_pvc_2016_04pl

GALECO_katalog_techniczny_stal_i_stal2_2016-04_pl

MARLEY_katalog_rynny_i_odwodnienia

ELEMENT_Ulotka_PVCline

BUDMAT_katalog-system_rynnowy-flamingo-2017

BLACHODACH_kaskada_katalog_2016

BRYZA_katalog_2017