ELEWACJE

  elewacje - imitacja deski elewacyjnejELEWACJE – to nie tylko estetyka

Pod pojęciem elewacji kryje się wiele elementów – ocieplenie, klej, siatka, akcesoria montażowe, tynk elewacyjny, farba elewacyjna, elementy wykończenia estetycznego (patrz zdjęcie obok – to rewelacyjna deska elewacyjna TABULO!).

Ostatecznie widoczny jest tylko kolor elewacji i elementy estetyczne. Pomimo tego, wybór elementów, które planujemy użyć podczas etapu budowania pokrycia elewacyjnego jest szalenie istotna. Proces wykonywania elewacji często kojarzony jest wyłącznie z ocieplaniem budynku lub tylko z fasadą budynku. Cały proces, zaczyna się gruntowaniem ścian, składa się z ocieplania, szorstowania, pianowania, zatapiania siatki, a kończy tynkowaniem i/lub malowaniem. Etapów jest kilka, materiałów potrzebnych do wykonania elewacji – niemało – łatwo o błędy. Dlatego warto skorzystać z fachowej pomocy oferowanej przez DEKWISNIEWSKI. Prosimy o zapoznanie się z krótką charakterystyką każdego z tych elementów systemu elewacyjnego oraz w przypadku pytań zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

 

elewacje - grunt polikrzemianowy termoorganika

Przygotowanie podłoża

Wykonanie elewacji składa się z kilku etapów. Czy gruntowanie, to etap banalnie prosty i mało ważny? Gruntowanie ścian przed ocieplaniem ma zasadniczy wpływ na trwałość elewacji oraz na takie czynniki, jak powstawanie plam, wykwity wilgoci wewnątrz budynku, czy reagowanie z zastosowanym klejem. Tylko szczęście i przypadek mogą sprawić, że wybrany w promocji marketowej preparat gruntujący będzie właściwie spełniał swoją rolę w Państwa budynku. Dużo rozsądniej będzie zapoznać się z ofertą chemii budowalnej DEKWISNIEWSKI oraz skonsultować się z naszym doradcą technicznym poprzez formularz konktaktowy.

elewacje - klej do styropianu

Kleje do systemów ociepleń

Materiał izolacyjny należy solidnie przymocować do ściany budynku. Każdy materiał – wełna, czy styropian – wymaga zastosowania innego kleju. W ofercie DEKWISNIEWSKI posiadamy wszystkie możliwe kleje systemowe i niesystemowe. Współpracujemy z wykonawcami, mamy prawdziwe informacje na temat jakości oraz trwałości produktów. Zagwarantujemy Państwu bardzo profesjonalne i rzetelne doradztwo w zakresie wszelkich materiałów elewacyjnych. Więcej w dziale kleje do systemów ociepleń.

 

elewacje - styropian termoorganikaOcieplanie budynków. Wełna, czy styropian – co wybrać?

Wełna ma świetne parametry izolacji termicznej, akustycznej, jest niepalna. Styropian także nie pozostaje w tyle. Przy odpowiedniej grubości płyty styropianowej istnieje możliwość uzyskania bardzo podobnych do wełny parametrów izolacyjnych. Niestety nawet najlepszy materiał izolacyjny nie będzie spełniał swojej roli, jeśli zostanie błędnie zamontowany lub błędnie zostaną dopasowane inne elementy systemu elewacyjnego.

DEKWISNIEWSKI sugeruje, aby korzystać z gotowych systemów ocieelewacje - wełna ISOVER temperaturapleń takich, jak Kompletny System Ociepleń Termo Organika®

Styropian, czy wełna? Przeprowadzimy kalkulację dla Państwa budynku, zasugerujemy odpowiednie rozwiązanie. Służymy fachowym doradztwem nie tylko w zakresie doboru materiałów, ale także w zakresie standardów wykonawczych. Oznacza to tyle, że wraz z prduktem otrzymują Pańtwo od nas wskazówki wykonawcze oraz wszelkie akcesoria potrzebne do wykonania ocieplenia. Co trzeba zrobić, aby skorzystać z fachowej wiedzy oferowanej przez DEKWISNIEWSKI?

Wystarczy skorzystać z naszego formularza kontaktowego lub zadzwonić do naszego doradcy technicznego.

elewacje tynk polikrzemianowy

Tynki elewacyjne

Tynk powinien tworzyć warstwę wodoodporną i paroprzepuszczalną oraz dobrze przylegać do podłoża. Pozwala to na odpowiednią wymianę wilgości poprzez ścianę, dzięki czemu woda nie będzie gromadziła się na jej powierzchni. Tynki zewnętrzne należy nakładać około pół roku po postawieniu murów, wykonaniu dachu, wszelkich zewnętrznych robót instalacyjnych i po przeprowadzeniu wszystkich tzw. mokrych robót we wnętrzach. Powierzchnia tynku nie powinna przyciągać brudu i kurzu, powinna być za to łatwo zmywalna, poddawać się renowacji za pomocą farb, czy tynkarskich mas szpachlowych. Ilość rodzaje tynków, które są dostępne na polskim rynku jest imponująca. Prosimy o zapoznanie się z ofertą tynków oferowanych przez DEWISNIEWSKI.

elewacje farba akrylowa termoorganikaFarby elewacyjne

Jeśli wybrany przez Państwa tynk nie jest barwiony w masie lub potrzebują Państwo odświeżyć obecną elewację – zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą farb elewacyjnych proponowanych przez DEKWISNIEWSKI. Czy powierzchnię należy zagruntować przez malowaniem? Czy wybrać farbę silikatową, czy silikonową? Czy mogę malować tynk, który mineralny?

Na takie pytania odpowie nasz doradca techniczny, który na podstawie wywiadu lub WIZJI LOKALNEJ oceni, czego Państwo potrzebują, przedstawi ofertę i dostarczy materiały! Zapraszamy do działu kontakt.

elewacje kołki do styropianuAkcesoria

DEKWISNIEWSKI oferuje kompletne systemy elewacyjne. U nas dostaniesz wszystko to, czego potrzebujesz, czyli:

  • kołki do styropianu i wełny
  • narożniki aluminiowe
  • siatkę podtynkową EUROWEK
  • pianki montażowe i niskoprężne
  • pistolety do piany, czyściki i inne

Więcej informacji w dziale grunty, siatki i akcesoria lub bezpośrednio u konsultanta DEKWISNIEWSKI.