DACHY

Dach – najważnieszy element każdego budynku

dachy Gniezno

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego budynku. Zapewnia okrycie budynku, izolację przed wilgocią, niską i wysoką temperaturą i wiatrem. Pełni funkcję estetyczną, ma zapewniać wieloletnią trwałość oraz bezproblemową eksloatację. Pokrycie dachowe jest także elementem mody, czy trendu w obiektach budowlanych. Inne dachy mają obiekty budowlane z czasów dwudziestolecia wojennego, inne w renesansu, czy gotyku. Dachy  budynków z lat 80 -tych ze względu na ubogi rynek materiałów budowlanych,  pokryte są papą i smołą. Taki dach wymaga cyklicznej konserwacji i bezustannie generuje koszty. Technologia, estetyka oraz rynek kształtują trendy, a Państwo mają dzięki temu dziś bardzo szeroką ofertę pokryć dachowych. DEKWIŚNIEWSKI proponuje szereg rozwiązań, systemów, technologię oraz fachową pomoc w wyborze pokrycia dachowego. Serdeczne zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Więcej informacji uzyskają Pańtwo podczas konsultacji telefonicznej oraz poprzez formularz kontaktowy wpisując jako temat konsultacji „dachy Gniezno”.

Poniżej krótkie zestawienie rodzajów pokryć dachowych. Każde z nich odniesie Państwa do osobnej strony z aktualną ofertą.

Blachodachówki

dachy GnieznoBlachodachówka do tej pory kojarzyła się z imitacją dachówki ceramicznej. Nigdy więcej. Obecne pokrycia blaszane są bardzo nowoczesne i trwałe. Materał konstrukcyjny jest bardzo dobrze zabezpieczony estetycznym laminatem, czy powłoką PVC, jest odpowrny na uszkodzenia mechaniczne, czy promienie UV – dzięki temu producenci udzielają 20 letniej gwarancji. Dach jest bardzo lekki, zatem nie wymaga solidnej, drogiej konstrukcji. Wybór blachodachówki może nam zaoszczędzić sporą kwotę w budżecie, którą możemy przeznaczyć na ocieplenie. Takie przesunięcie budżetu, może w dalszej perspektywie zaoszczędzić duże sumy na ogrzewaniu i cieszyć się niską eksloatacją naszego wymarzonego domu. Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego – to nie lada gratka!

Eurofala

dachy GnieznoPlanujesz zbudować garaż, masz budynki gospodarcze pokryte ETERNITEM, lub papą? Koniecznie zapoznaj się z tą oferą. Eurofala CEMBRIT, to niesamowicie trwały, lekki i praktyczny produkt, który jest rozwiazaniem dopasowanym do Twoich potrzeb. Eurofala jest wykonana z plastycznego wkłokna cementowego. Występuje w różnych kształtach i kolorach. Jej zdecydowanym atutem jest rozmiar zbieżny z rozmiarem ETERNITU, dzięki czemu nie musisz przebudowywać konstrukcji nośnej.

Systemy rynnowe

rynny GnieznoNieodłączną częścią dachu są rynny – w języku branży budowlanej – systemy rynnowe. Na każdy dach opada deszcz, czy śnieg. Każdy opad musi zostać odprowadzony poza obręb budynku. Służą do tego systemy rynnowe. Dlaczego systemy? Dlaltego, że każdy producent posiada inne kształty rur spadowych, rynien, łączników, kolan, mocowań i studzienek. Nie ma takiego systemu, który dałoby się połączyć z innym. Różnią się między sobą, średnicami, wpustami, a przede wszystkim kolorami. Dlatego w DEKWISNIEWSKI podczas wyboru pokrycia dachowego od razu proponujemy odpowiednie systemy rynnowe, dopasowane do kształtu budynku, koloru dachu oraz elewacji.

Akcesoria

dachy GnieznoKażdy dach możemy, a nawet musimy wyposazyć w niezbędne akcesoria – właz komiarski, zapory śnieżne, folię paroprzepuszczalną, świetliki, kominki wentylacyjne, drabinki kominiarskie, przepusty kablowe oraz wiele innych akcesoriów. Poza akcesoriami sprzedajemy również różne rodzaje papy, lepiki, ocieplenie, płyty G-K, itp.

DEKWISNIEWSKI zaopatrzy Twoją budowę od fundamentu aż po dach. Zapraszamy!